O tym, jak istotny jest demakijaż i dokładne oczyszczenie skóry po całym dniu z zanieczyszczeń i sebum wie każda z nas, przynajmniej mam taką nadzieję. Wśród preparatów do usuwania makijażu i mycia twarzy każda z kobiet może wybrać to co jej najbardziej odpowiada - płyn micelarny, mleczko, żel, piankę czy dobre jakościowo mydło (takie nie wysusza skóry!). A co jeśli skóra jest na tyle wrażliwa, że niezależnie od użytego kosmetyku jest podrażniona i piecze? Albo gdy chcecie zupełnie zrezygnować z kosmetyków do mycia dbając przy tym oczywiście o to, aby była dokładnie czysta? Gdyby tak umyć ją samą wodą, a przy tym skutecznie? Możliwe? Teraz tak :)


GLOV powstał z połączenia materiałów, które wchłaniają wodę i tłuszcz. Jego jedno włókno jest do 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa, a w przekroju ma kształt rozgwiazdy, dzięki czemu szybko i skutecznie pochłania makijaż oraz inne zabrudzenia nie podrażniając skóry.

„Delikatne działanie pilingujące, poprawienie ukrwienia skóry, dzięki efektowi masażu, brak szkodliwego wpływu detergentów, a także odpowiednie przygotowanie skóry na przyjęcie dobroczynnych składników kosmetyków pielęgnacyjnych pozwala na znaczące poprawienie stanu cery” – mówi Ewa Dudzic, wiceprezes zarządu Phenicoptere Spółka z.o.o.

Produkt nie narusza przy tym naturalnej bariery hydrolipidowej i jest alternatywą dla osób, których skóra reaguje alergicznie na różne kosmetyki. Badania laboratoryjne potwierdzają również, że GLOV nie wywołuje podrażnień nawet przy skórze atopowej.

W zależności od ilości nakładanego makijażu możemy użyć: GLOV Comfort, GLOV on-the-go i GLOV Quick Treat. Pierwszy wariant zaopatrzony jest w system czterech rogów dla zmycia nawet mocnego, profesjonalnego make-upu. Drugi, mający postać niewielkiej rękawiczki, został stworzony głównie jako produkt do torebki czy bagażu podręcznego. Natomiast trzeci, GLOV Quick Treat, nakładany na palec pozwala na szybkie poprawienie makijażu w ciągu dnia.
„Badania dotyczące negatywnego wpływu chemicznych składników kosmetyków oraz detergentów na organizm człowieka, a także troska o środowisko naturalne, stały się inspiracją do stworzenia naszych produktów. Wypracowanie nowego podejścia do demakijażu wymagało zupełnie nowej technologii. Przez ponad dwa lata zespół Phenicoptere badał tysiące różnych splotów, składów i struktur włókien, wykonanych w mikrotechnologii. W ten sposób powstały produkty GLOV” – mówi Monika Żochowska, prezes zarządu Phenicoptere Spółka z.o.o

GLOV on-the-go, GLOV Comfort i GLOV Quick Treat można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.glov.co odpowiednio w cenie: 39 zł, 49 zł i 14 zł, z darmową dostawą.

Dostępne są także w sieci Sephora.

[źródło: materiały prasowe]

Wypróbujecie?
 

4 komentarze:

 1. Darmowa dostawa pewnie obejmuje tylko Polskę :(


  OdpowiedzUsuń
 2. Wieczorem zapraszam na rozdanie z okazji Dnia Kobiet, warto bo fajna nagroda czeka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam kiedyś artykuł o założycielkach tej firmy, ale w sumie produktów nie szukałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. fajna ta rękawica, myślę o niej od pewnego czasu. ja od dłuższego czasu używam gąbeczki konjac i jest superowa :-)

  OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!