Laptop w domu, komputer w pracy, telewizor, ekran telefonu, niewyspanie, zanieczyszczenie powietrza, długie czytanie niekoniecznie przy prawidłowym oświetleniu. Najbardziej cierpią na tym nasze oczy - swędzą, stają się przekrwione, bolą, nawet łzawią i są podrażnione. Brzmi znajomo?  No właśnie. Przyznam, że nawet przez myśl mi nie przeszło, że tak łatwo mogę przynieść oczom ulgę, bo najzwyczajniej w świecie nie wiedziałam o istnieniu innych kropli niż typowo lecznicze, z antybiotykiem,  stosowane np. przy tak uciążliwym zapaleniu spojówek.
Euphrasia Świetlik krople do oczu
Bezpiecznymi i co najważniejsze przynoszącymi szybką ulgę zmęczonym i podrażnionym (także przez kontakt z alergenami czy klimatyzację) oczom kroplami są krople Euphrasia, których bazą jest świetlik i rumianek. Zioła te tak często są wykorzystywane w kremach i żelach pod oczy przez ich łagodzące działanie, także minimalizujące opuchnięcia. Bez obaw mogą ich używać osoby noszące szkła kontaktowe. 
Nie musimy się także obawiać, że długotrwałe stosowanie tych kropli w jakikolwiek sposób zaszkodzi naszym oczom, ponieważ aby temu zapobiec użyto bezpiecznego konserwantu poliheksanidu. Nie uszkadza on rogówki jak może się zdarzyć przy innych konserwantach, np. cetrimidu i bardzo rzadko wywołuje podrażnienia. 
Euphrasia Świetlik krople do oczu
Nie spodziewałam się, że takie niepozorne krople rzeczywiście mogą ukoić oczy. Pieczenie, uczucie ciężkości, suchości i wrażenie, jakby coś uwierało pod powiekami mija niemal natychmiast.
Krople polubił też mój mąż (nosi szkła kontaktowe), choć początkowo podchodził do nich bez przekonania. Chwali je głównie za zniwelowanie bólu po długim noszeniu soczewek i jak się wyraził "odprężenie" oczu.
Euphrasia Świetlik krople do oczu

Stosujecie takie krople?


8 komentarzy:

 1. Nie stosuję, nie mam problemów z przesuszaniem się oczu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ten płyn służy moim oczom, nawilża i łagodzi podrażnienia, uwielbiam świetlik także w żelu

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam i testuje jestem bardzo zadowolona :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie stosuję choć powinnam,bo jednak długie siedzenie przed lapkiem meczy mi oczy...Będzie trzeba zakupić na wszelki wypadek :)

  OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!