Piękny, biały a przede wszystkim zdrowy uśmiech... Kto z nas o takim nie marzy? Są szczęśliwcy, którzy cieszą się z natury białymi zębami, a inni muszą włożyć niemało wysiłku, aby takie mieć. Zęby możemy wybielić i oczyścić z płytki nazębnej u dentysty, ale wygodniejszym sposobem i w zasadzie jedynym w dobie koronowirusa jest zadbanie o nie w domu.

Jeśli nosicie się z zamiarem "zrobienia czegoś" z zębami w domowych warunkach, sprawdźcie dwa tego typu preparaty marki Dr. M. Schwarz - Bioscaling i Expert 38%.
 

Bioscaling - Antybakteryjny żel do zębów

Antybakteryjny żel do zębów Bioscaling to preparat do samodzielnego i nieinwazyjnego usuwania płytki nazębnej w sposób całkowicie bezpieczny dla zębów i szkliwa. Ze względu na silne właściwości antyseptyczne Bioscaling usuwa bakterie, wirusy i grzyby z ust, zapobiegając w ten sposób infekcjom.

Unikalne właściwości antyseptyczne preparatu wpływają na spowolnienie negatywnych procesów biochemicznych zachodzących w jamie ustnej, które są jedną z głównych przyczyn powstawania błonki nabytej w procesie adhezji bakteryjnej.

Preparat skutecznie redukuje ilość nagromadzonych na powierzchni zębów bakterii oraz przeciwdziała tworzeniu się biofilmu, który prowadzi do powstania kamienia nazębnego.

Chociaż Bioscaling został stworzony w celu zwalczania płytki nazębnej, jego silne właściwości dezynfekujące zapewniają doskonałe wyniki w usuwaniu niepożądanych mikroorganizmów (takich jak wirusy, bakterie i grzyby) z ust użytkownika, a tym samym zapobiegają infekcjom.

Preparat Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% jest żelem o intensywnych właściwościach wybielających, zapewniającym rezultaty porównywalne z uzyskiwanymi podczas zabiegów wybielania lampą w specjalistycznych gabinetach stomatologicznych. Formuła preparatu pozwala na przeprowadzenie krótkiego (około 30 – minutowego) cyklu wybielania zębów za pomocą metody nakładkowej. Rozjaśnianie barwy zębów należy przeprowadzać zgodnie z zaleceniami stomatologa lub specjalisty podczas wizyty w specjalistycznym gabinecie dentystycznym.

Formuła żelu Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% zawiera precyzyjnie dobrane stężenie nadtlenku karbamidu. Pozwala na bezpieczne dla zębów i szkliwa, szybkie i skuteczne wybielanie bez konieczności stosowania długotrwałych i mogących powodować nadwrażliwość zabiegów. Efekty rozjaśniania barwy zębów widoczne są już po pierwszych 30 minutowych sesjach wybielających.


Preparaty znajdują się w strzykawkach, którymi wygodnie dozuje się ich zawartość, która jest żelem, na nakładki. W opakowaniu oprócz preparatu i instrukcji stosowani jest też wzornik odcieni zębów, z którym warto porównać odcień przed zabiegami i po. Moje zęby z natury mają kolor zbliżony do A1, w zasadzie to między A1 a B2, więc nie jest z nimi aż tak źle.

Preparat wybielający i antybakteryjny dostępne są w zestawie z nakładkami Flexi Trays lub bez nich. Jest to bardzo fajna opcja tym bardziej, że żel Bioscaling można aplikować także szczoteczką do zębów (dla mnie jest to zdecydowanie wygodniejszy sposób). Nakładki należy wcześniej dopasować do kształtu uzębienia. Wystarczy zanurzyć je w gorącej wodzie, nałożyć na zęby przyciskając palcami i po dopasowaniu zanurzyć w zimnej wodzie, aby utrwalić ich kształt. Przyznam, że początkowo nie potrafiłam odpowiednio dopasować nakładek, wydawały mi się za grube, ale z każdym kolejnym użyciem było coraz lepiej
 
 
Jako, że to właśnie z płytką nazębną mam większy problem (szczególnie na dolnych zębach) niż z odcieniem zębów, to preparat Bioscaling wypróbowałam jako pierwszy. Po trzech zabiegach dolne zęby wyglądały zdecydowanie lepiej! Powierzchnia zębów pozbawiona nieestetycznej i niezdrowej płytki stała się gładka, zyskała też jednolity odcień. Wcześniej zęby przy dziąśle odznaczały się bardziej żółty kolorem - to była właśnie płytka nazębna. Wbrew lekkim obawom, żel nie spowodował pieczenia dziąseł ani innych podrażnień.
Napisałam już wcześniej, że lepiej sprawdziło się u mnie używanie żelu za pomocą szczoteczki do zębów niż trzymanie przez pół godziny nakładek. Po prostu myłam nim zęby razem z pastą, ale tylko raz dziennie, zgodnie z zaleceniem na podlinkowanej wcześniej stronie producenta.

Za kilka dni mam zamiar zacząć wybielanie z Expert 38% :)


Stosujecie preparaty do domowego wybielania zębów lub inne tego typu?

6 komentarzy:

 1. ja raczej jue nie bede wybielac mamjeszcze jeden zapas tego typu ale lezy

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zdecydowałam się jeszcze, aby wybielić zęby, czy to domowo, czy u dentysty ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiło mnie to wybielanie, ale spróbowabym ten żel używany tradycyjnie na szczoteczkę, do tych nakładek raczej się nie skłaniam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wybielalam jedynie u stomatologa ale niestety moje zeby nie sa na tyle odporne aby je wybielac ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mam problem z osadzaniem się kamieniam nazębnego zwłaszcza na dolnych zębach. Widzę, że Bioscaling mógłby się u mnie sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 6. czekam na przesyłkę i już się nie mogę doczekać :) biały uśmiech jest dla mnie bardzo ważny :)

  OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!