Ufff, co za upał ... Energii brak a myśląc o gorącej kawie robi mi się nie dobrze ;) Zastąpiłam więc filiżankę kawy filiżanką świeżych truskawek, prawie prosto z działki, polanych jogurtem naturalnym. Zdrowa i jakże smaczna przekąska.


Żeby się nie rozpisywać za bardzo (wstęp musiałby być taki sam jak we wczorajszym poście: odżywka Sally Hansen Natural Nail Grwoth Activator), przejdę od razu do sedna.

Sally Hansen - odżywka do paznokci Maximum Growth


odżywka do paznokci Sally Hansen Maximum Growth
Podobnie jak olejek Sally Hansen Natural Nail Growth Activator, tak i odżywka Maximum Growth przeznaczona jest dla paznokci rozdwajających się, słabych i wolnorosnących.
Cena: 30-40 zł, choć można znaleźć i taniej (ja kupuję w pobliskiej drogerii za ok. 25 zł
Maximum Growth ma postać delikatnie różowego, transparentnego lakieru, ale na paznokciach daje bezbarwną powłokę.

Jak używa się tej odżywki do paznokci?


Cała "zabawa" polega na tym, że codziennie nakłada się nową warstwę odżywki, a po 5 dniach zmywa całość i postępuje tak samo od nowa, aż do uzyskania zadowalającego efektu.
Stosowanie odżywki nie wyklucza malowania paznokci: po nałożeniu pierwszej warstwy malujemy paznokcie lakierem, na wierzch nakładamy odżywkę i w kolejnych dniach kolejną jej warstwę.
Gdy paznokcie są już mocne i długie, można ograniczyć się do 1 warstwy odżywki jako baza. Ja nakładam ją także na warstwę lakieru. Dodam, że odżywka bardzo dobrze radzi sobie z nierównościami na lakierze: jeśli coś się odbije na nie wyschniętym lakierze, to po nałożeniu odżywki tego nie widać.

Gdyby stosowanie odżywki nie przynosiło efektów, nie byłaby ona moim must-have ;) Paznokcie stają się mocne, nie rozdwajają się, szybko rosną. Plusem jest to, że szybko schnie na paznokciach.
Podobnie jak Nail Growth Activator jest to najlepsza odżywka do paznokci, głównie przez to, że rzeczywiście przyspiesza wzrost paznokci.

Niestety ma ona też 2 techniczne wady:
1) dosyć szybko gęstnieje (gdy mam nieco mniej niż pół buteleczki, muszę już ją ogrzewać w gorącej wodzie aby łatwiej się nakładała)
2) bardzo lubi łapać bąbelki powietrza i może przez to szybko gęstnieje?

Ponowię przestrogę przed zakupem na Allegro.
Tak, tą odżywkę też kupiłam 2 czy 3 razy na Allegro, cena oscylowała w granicach 10-15 zł. Jak tu się nie skusić ;)
Niestety w przypadku Maximum Growth również dałam się zrobić w balona. Stosowanie jej nie dało takich efektów jak w trakcie stosowania sklepowych buteleczek, ponad to już po 2-3 warstwach odżywka schodziła płatami z paznokcia, albo się ścierała.
Nie będę już ryzykować - co z tego, że cena absurdalnie niska, skoro działanie zerowe?

1 komentarz:

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!