Kilka razy pokazywałam i pisałam o moim mieszkaniu, ale nie było ani słowa o balkonie. To właśnie balkon jest słabym punktem mojego mieszkania. Cieszę się, że jest, ale niestety jest mały, a przede wszystkim - wąski. Gdy w ciepły dzień chcę wysuszyć na nim pranie to ustawiając dwie suszarki obok siebie, bez całkowitego rozłożenia bocznych części niemal nie da się już na niego wejść. Ściągając suche ubrania trzeba się nagimnastykować, szczególnie z suszarki ustawionej dalej od drzwi balkonowych.
Jaki by nie był, to dobrze, że w ogóle jest. Mam gdzie wysuszyć pranie, zrobić mini piknik z dziećmi, czy nawet pozwolić im na zabawę, gdy akurat nie mamy możliwości wyjść na spacer.
Przez kilka lat nie mogliśmy się zdecydować czym osłonić balkon, aby przede wszystkim było bezpieczniej dla dzieci, ale także, żeby ładnie wyglądał. Gołe pręty nie są zbyt atrakcyjne, poza tym być tak na widoku czy pokazywać suszące się pranie to też nie fajnie.
Zdecydowaliśmy się na rozwiązanie tzw "na razie", "dopóki nie znajdziemy nic lepszego" i jak łatwo się domyślić, ta prowizorka trwa już ok 3 lata. Osłoniliśmy balkon matą w paski, podobną do tej z środkowego zdjęcia z dolnego rzędu na powyższym kolażu, jednak chcemy ją zmienić. 

I tu pytanie - czy macie na swoich balkonach, tarasach osłonę rattanową (jak na pierwszym zdjęciu z górnego rzędu), lub bambusową? Podobają mi się takie rozwiązanie, ale jednocześnie zastanawia mnie ich trwałość, ja wyglądają np. po ulewnych deszczach, silnych wiatrach lub śnieżnej zimie. 
A może coś innego świetnie się u Was sprawdza?

7 komentarzy:

 1. Będziesz się śmiała ale nawet nie mam barierek jeszcze nie dorobiłam się 😂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale .... jak to?? Balkon bez barierek? To podstawa!

   Usuń
 2. mialam oslonione ale to tworzywo ktore mialam to chyba bylbambus nie przetrwal nastepnego sezonu i zdjelam;)

  OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!