Dieta pudełkowa zyskuje coraz większą popularność. Dostarczane przez catering dietetyczne jedzenie na cały dzień spełnia wszystkie wymogi zdrowych i pożywnych posiłków. Poniżej powody, przez które należy się mu miano najłatwiejszej diety świata.

Liczenie kalorii - odwieczny kłopot

Dlaczego zwykle trudno jest rozpocząć dietę? Głównie dlatego, że wymaga dobrego planowania. Musimy mieć plan, najczęściej na cały tydzień, w którym uwzględnimy szereg ważnych aspektów. Jednym z nich jest kaloryczność posiłków, która będzie odpowiadała potrzebom naszego organizmu. W przypadku diety redukcyjnej, czyli mającej na celu pozbycie się nadmiaru kilogramów, trzeba obniżyć kaloryczność dań i stale utrzymywać ich niższy bilans. Nie jest to łatwe - nie mając doświadczenia trudno oszacować ile kalorii znajduje się w określonej ilości jedzenia. Jaką wartość kaloryczną ma jedno duże jabłko? Jaką plaster mięsa? Pojawiają się dylematy: ile kalorii można zawrzeć w jednym posiłku, aby było w sam raz na pożywny obiad? Czy zepsuje się wszystkie wysiłki, jeśli to na kolację zje się najwięcej? Pytań potrafi rodzić się tyle, że nadchodzi taki moment, kiedy jedyne o czym myślimy w ciągu dnia to ciągłe liczenie kalorii, które potrafi w całości zdominować nasz umysł, aż do zmęczenia. Jaka jest alternatywa? Catering dietetyczny to możliwość wyboru odpowiedniej wersji kalorycznej posiłków. Jeśli zdecydujemy się na dietę 1500 kcal, to otrzymamy posiłki o łącznie takiej właśnie kaloryczności, która będzie rozłożona w idealnych proporcjach w ciągu całego dnia. Nie trzeba więc zapoznać się z tabelami kalorycznymi, obliczać wartości dla każdej części kanapki, od łyżeczki masła po plaster ogórka. Ktoś zrobił już to za nas.


Stoliczku nakryj się!

Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że dieta pudełkowa jest tak prosta, jest fakt, że… nie wymaga naszego udziału. Jedyne, co musimy tak naprawdę zrobić, to ewentualnie podgrzać sobie to, co wymaga spożywania na ciepło i rozkoszować się pysznym jedzeniem. Przyjemność z jedzenia - to jedyny obowiązek. Resztą zajmują się profesjonaliści. Dietetycy dobierają składniki najwyższej jakości, komponując z nich na bieżąco dania do wybranej przez nas wersji diety. W Wygodnej Diecie kucharze przygotowują wszystkie pięć posiłków: pierwsze i drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Gdyby chcieć samemu przygotowywać tak racjonalnie zbilansowane menu, trzebaby nad nim spędzić wiele godzin. Samo kupowanie w sklepie składników i oczekiwanie w kolejce zabiera sporo czasu. Nierzadko okazuje się, że nie wszystko, co sobie zaplanowaliśmy, było dostępne, i mimo poświęcenia kilkudziesięciu minut na bieganie po supermarkecie wracamy do domu z pustymi rękami lub niepełną listą zakupów. Nawet jeśli udało się skompletować całe menu, to pora na kolejne godziny spędzone w kuchni. Powierzenie wszystkich tych obowiązków dietetykom i kucharzom to prawdziwa ulga - nagle okazuje się, że mamy więcej czasu na własne przyjemności!


Specjalne potrzeby? Żaden problem!

Zdarza się, że nasz organizm ma specyficzne potrzeby żywieniowe. Wiele z nich potrafi nastręczyć problemów. Przykładowo, przy insulinoorporności nie zaleca się przyjmowania pokarmów, które mają tzw. wysoki indeks glikemiczny, gdyż powodują szkodliwy wzrost cukru we krwi w krótkim czasie. Inni z kolei ze względu na alergie zmuszeni są eliminować ze swojego menu określone produkty zawierające dany alergen. Najpopularniejsze alergeny, które przysparzają problemy alergikom, to gluten i laktoza. Sprawa jest poważna, bowiem reakcja organizmu na spożycie glutenu może być bardzo groźna - możemy mieć do czynienia nawet ze wstrząsem anafilaktycznym. Takim specjalnym potrzebom dieta pudełkowa również wychodzi naprzeciw, proponując menu bezglutenowe, bezlaktozowe czy beznabiałowe. Można też zamówić dietę bezrybną, wegetariańską, przeznaczoną dla sportowców, antycellulitową i wiele, wiele innych.

Nie da się ukryć, że dieta pudełkowa to w rzeczy samej bardzo wygodna dieta. Nie ma łatwiejszego sposobu na zdrowe odżywianie, niż powierzenie dopasowania menu specjalistom i scedowanie przygotowania posiłków osobom, które gotują zawodowo. Być może z tego powodu catering dietetyczny ma coraz więcej swoich zwolenników.

6 komentarzy:

 1. Ja sama komponuję sobie takie pudełka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie miałam okazji z takiej korzystać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pewnoscia jest to wygoda, ale mnie jakos takie dania nie kupuja ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. marzy mi się miesiąc z taką dietą jestem ciekawa jakie efekty by u mnie przyniosła

  OdpowiedzUsuń
 5. chciałabym aby ktoś gotował za mnie i to pysznie oraz lekko, taka dieta to moje marzenie , odchudzanie w taki sposób byłoby znacznie łatwiejsze

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że to super rozwiązanie dla zapracowanych osób. Znam sporo ludzi, którzy korzystają z takich diet.

  OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!