Dbałam o siebie przed ciążą, dbałam będąc w ciąży, teraz dbam o swoje 14 miesięczne dziecko.

Jak pewnie niektóre z Was wiedzą, Kacper urodził się jako wcześniak w zamartwicy i zaraz po porodzie uzyskał jedynie 2 punkty w skali Apgar. Na szczęście już po 3 dniach na Intensywnej Terapii miałam go przy sobie i tydzień po porodzie byliśmy do domu. Z racji wcześniactwa co tydzień byliśmy u różnych specjalistów - a to okulista (zatkane kanaliki, które uniemożliwiały zbadanie ukrwienia siatkówek powodowały, że co tydzień przychodziliśmy, bo może akurat tym razem się uda), a to poradnia dla wcześniaków, pediatra, usg główki, ortopeda, regularne wizyty u neuorologa itd., badania moczu, badania krwi (głównie ze względu na utrzymujące się blisko 2 miesiące zażółcenie skóry, zatkane kanaliki, ropienie oczu, nadmierne ulewanie do 7 miesiąca (nawet 10 razy po jednym posiłku, zapas 40 pieluch tetrowych wystarczał na 2 dni) - biedny maluszek znosił wszystko dzielnie. Badania moczu są u mojego syna ostatnio normą - niby bakterii nie ma, ale są jakieś kryształki, zasadowe pH. Zawsze coś :/ 

Z terminami wizyt u specjalistów i zlecenie badań diagnostycznych nie mieliśmy żadnych problemów. Był (i jest nadal) pod szczegółową kontrolą do tego stopnia, że czasem wydaje mi się, że aż za bardzo - wszystko, co choć odrobinę odbiega od podręcznika już niepokoi pediatrę. 

Wiem jednak, niestety, że często lekarze nie widzą potrzeby konsultowania ze specjalistami lub zlecenia badań moczu czy krwi - "a po co, skoro dziecku nic się nie dzieje?". A jednak jest to bardzo ważne! Maleńkie dziecko nie powie przecież, że coś go boli, że się źle czuje, a przecież badania krwi mogą wiele powiedzieć o stanie zdrowia maluszka.

W takim przypadku pozostaje zrobienie badań na własną rękę, dla własnego spokoju. O ile pojedyncze badania nie są zbytnim nadwyrężeniem portfela rodziców (choć oczywiście zależy to też od budżetu), tak kilka, czy bardziej specjalistyczne mogą mieścić się w sporej kwocie.

Sieć laboratoriów Diagnostyka przygotowała ciekawą akcję (trwa od wczoraj), w ramach której można wykupić cały pakiet badań dla dziecka ze sporą zniżką - 65%! 
Obejmuje on: glukozę, morfologię krwi pełnę, mocz – badanie ogólne, ASO (odczyn antystreptolizynowy), CRPIgE całkowite, przeciwciała anty-tTG IgA, TSH, witaminę D metabolit 25 (OH) i cholesterol całkowity.Wystarczy kliknąć w ten LINK, zarejestrować się i pobrać bon :)

Z akcji Diagnostyki mogą skorzystać także kobiety planujące ciążę i będące już w ciąży - specjalne pakiety też są dostępne w tej akcji i obejmują stosowne badania.

Atrakcyjna zniżka na pakiety badań to nie wszystko. Rejestrując się i pobierając bon bierzecie udział w konkursie, w którym do wygrania są świetne nagrody - m.in weekendy w Spa i tablety.

Zadbaj o siebie, zadbaj o dziecko :)6 komentarzy:

 1. Oby z czasem Twój synek miał jak najmniej wizyt u lekarza, byście mogli trochę odetchnąć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze coś musi być ... Teraz czeka go wizyta u nefrologa

   Usuń
 2. Bardzo fajna akcja, oby więcej takich! :-)
  Pozdrawiam i obserwuję. :-)

  OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!