Zdarza się, że lakier bardzo mocno "wżera" się w płytkę paznokcia i na nic się zdaje zastosowanie bazy i nawet mocny zmywacz z acetonem - płytka pozostaje odbarwiona. Takie lakiery często też w trakcie zmywania rozmazują się wokół paca i wchodzą pod końcówki paznokci.
Co wtedy? Co prawda odbarwioną płytkę można przykryć ciemnym lakierem, ale lepiej przecież całkiem ją oczyścić, poza tym i tak problem odbarwionych skórek i palców pozostaje.

Moje rady:
* szorowanie szczoteczką z mydłem
w ten sposób w znacznym stopniu usuniemy odbarwienia z paznokci i palców. Dodatkowo wykonamy masaż, który poprawia ukrwienie, wygładza skórki i paznokcie. Masaż taki powoduje także wolniejsze narastanie skórek, oraz ich zmiękczenie.
Szczotkuję płytki paznokci i skórki po każdym zmyciu lakieru, nie tylko odbarwiającego.

* kwasek cytrynowy lub cytryna
jeśli po szczotkowaniu zostaną ślady odbarwień, np. tuż przy skórkach lub pod końcówkami paznokci, niezastąpione są wybielające właściwości cytryny. Można kilka kropel wycisnąć na szczoteczkę, lub zamoczyć patyczek higieniczny i czyścić miejscowo. Świetnie radzi sobie także kwasek cytrynowy.

Co uzyskujemy po tych zabiegach? Czyste, rozjaśnione i gładkie paznokcie i skórki :D


Można wypróbować także:
zmywacz wybielający
Ostatnio widziałam taki w ofercie firmy Delia:
(zdjęcie i opis pochodzą ze strony www.delia.com.pl)

Działanie:

Produkt o działaniu odżywczo – zmywającym do paznokci naturalnych oraz sztucznych. Doskonały do zmywania wszelkiego rodzaju emalii, niezwykle skutecznie usuwa lakier, jednocześnie intensywnie pielęgnując i wybielając płytkę paznokci.

Składniki aktywne:

• ekstrakt z cytryny o właściwościach złuszczających, delikatnie wyrównuje powierzchnię płytki i zapewnia wygładzenie skórek wokół paznokcia
• witamina C jako silny antyutleniacz chroni przed działaniem szkodliwych wolnych rodników, korzystnie oddziałuje na wzmocnienie paznokci, wybiela i wyrównuje koloryt płytki.

Poj. 100 ml


Nie mam go, więc nie mogę powiedzieć czy faktycznie działa ;)
 
Skoryguję tylko informację na temat pojemności: zmywacz nie ma pełnych 100ml, a o ile się nie mylę 96 ml. Cena: niecałe 6 zł.

Brak komentarzy:

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!