Sieć laboratoriów Diagnostyka intensywnie promuje profilaktykę zdrowia przygotowując już czwartą a zarazem ostatnią edycję kampanii prozdrowotnej (przeczytasz o niej na stronie www.kobieta.diagnostyka.pl). Tym razem skierowana jest do osób starszych, po 50 roku życia, pod nazwą "Jestem kobietą, dam o siebie i rodziców". Poprzednia, wiosenna odsłona dotyczyła badań profilaktycznych dla kobiet w ciąży i dla dzieci, o której też mogliście przeczytać na moim blogu.
Krew może dużo powiedzieć o stanie naszego zdrowia, dać sygnał, że dzieje się coś niedobrego nawet, jeśli sami tego nie odczuwamy, warto więc regularnie sprawdzać  jej przynajmniej podstawowe parametry. Nie tylko pacjenci często podchodzą do tematu z lekceważeniem, ale niestety niejednokrotnie też lekarze uważając, że takie badanie nie jest niczym uzasadnione. Przykre. Koszty dla niektórych osób mogą być za wysokie, aby zrobić je we własnym zakresie, jednak w trakcie trwania akcji (1.09-30.11.2015) w laboratorium Diagnostyka pakiety badań (inne dla kobiet i inne mężczyzn) są o 70% tańsze i kosztują 70zł. 
Pakiety obejmują:
Dla kobiet 50+
1. Morfologia krwi (pełna)
2. OB
3. Kwas moczowy
4. Glukoza
5. Kreatynina
6. GGTP
7. ALT
8. TSH
9. Cholesterol całkowity
10. Estradiol
11. Wapń całkowity
12. Fosfor nieorganiczny
13. Ca-125
14. Ca 19-9
15. CA 15-3
Dla mężczyzn 50+
1. Morfologia krwi (pełna)
2. OB
3. Kwas moczowy
4. Glukoza
5. Kreatynina
6. GGTP
7. A LT
8. TSH
9. Lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG)
10. Testosteron
11. Ca 19-9
12. PSA całkowity
Bon na tańsze pakiety znajdziesz na stronie www.kobieta.diagnostyka.pl. Wystarczy się zarejestrować, napisać, dlaczego chce się wziąć udział w kampanii i gotowe :) Myślę, że rodzice, lub inne osoby powyżej 50 roku życia z Waszego otoczenia ucieszą się z takiej możliwości i poczują się zachęcone do zrobienia czegoś tak bardzo dla siebie. Bon jest też dobrym pomysłem na prezent - warto to rozważyć :)

Każdy, kto pobierze bon zyskuje coś jeszcze - szansę na wygranie jednej z 26 atrakcyjnych nagród:
Gorąco Was zachęcam do przyłączenia się do kampanii i zachęcenia rodziców do badań :)

6 komentarzy:

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!