Dzieci są bardzo chłonne wiedzy i nowych umiejętności. Niesamowicie dużo uczą się przez obserwację zachowań dorosłych, także tych codziennych jak gotowanie obiadu czy sprzątanie. Chętnie pomagają (z różnym skutkiem ;)) i naśladują rodziców, więc nikogo nie dziwią zabawki typu odkurzacz, żelazko czy zestaw sprzątający, przy których dziecko "przepada" na dłuższy czas. Dla dziecka jest to również wyśmienita zabawa, a nie tylko cenna nauka na przyszłość. Warto w kreatywny sposób wspierać rozwój dziecka, w czym pomagają także zabawki edukacyjne i gry edukacyjne dobrane odpowiednio do jego wieku (inne wybierzemy dla półrocznego malucha a inne dla rezolutnego czterolatka), zgodnie z zainteresowaniami i potrzebami. Tylko takie zabawki nie zostaną ciśnięte w kąt, a staną się dla dziecka ważnym punktem każdego dnia.
Gry i zabawy edukacyjne pomagają m.in.  w nauce mówienia, liczenia, logicznego myślenia, doskonalą zręczność, ćwiczą pamięć i wzbudzają ciekawość świata. Dla dziecka to głównie zabawa, a rodzicom daje również świadomość, że przyniesie dziecku wiele korzyści tak ważnych dla prawidłowego rozwoju.
Takimi prezentami można obdarować dziecko bez szczególnej okazji, ale w obliczu zbliżających się Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia warto już rozpocząć poszukiwania inspiracji.

Powyższe gry i zabawki oraz wiele innych znajdziecie w sklepie internetowym MrToy.pl  

6 komentarzy:

 1. Gry edukacyjne to dobra zabawa nie tylko dla dziecka, ale i dla dorosłego, który gra razem z nimi. Bardzo lubię i popieram, że trzeba dziecku organizować czas jak najbardziej kreatywnie, a gry cudownie się w tym sprawdzają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie gry to świetna rozrywka :D Nie dość, że dziecko super się bawi, to i przy okazji uczy :D

  OdpowiedzUsuń
 3. My bardzo gry lubimy, moja córka już zamieściła dwie na liście gwiazdkowej ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. chyba już wiem co kupimy na gwiazdke chrześniakowi mojego męża;)

  OdpowiedzUsuń
 5. w pokoju mojego syna półki sie uginają od gier planszowych :)

  OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!