[materiał reklamowy]

Ten sezon jesienno-zimowy jest wyjątkowo obfitujący w przeziębienia moich dzieci. Do tej pory przeziębienie łapało ich 1-2 razy, a teraz młodszy rozchorował się już chyba 5 raz.


Wieczory umilają nam więc m.in. książeczki, które otrzymałam na spotkaniu blogerek w Bochni. Są to bajki edukacyjne w bardzo przystępnej dla dzieci formie przygód i spraw, problemów, z którymi spotyka się sympatyczny lisek Fenek wraz z rodziną i przyjaciółmi, ale które dotyczą też dzieci.

Otrzymałam trzy książeczki o Fenku: "To moje ciało", "Wytrwałość" i "Kamperem przez Polskę". Te dwie pierwsze będą idealne dla młodszych dzieci, w wieku przedszkolnym, a trzecia bardzo zainteresowała mojego 9 latka. 
 

 
Książeczki dla młodszych dzieci są kolorowe i mają ładne, zarazem nie przekombinowane obrazki przykuwające uwagę dzieci. Podoba mi się ich estetyka oraz to, że są duże i bardzo wyraźne.
 

 
Książki z serii "Kamperem przez Polskę" są już nieco trudniejsze, mają mniej obrazków a więcej tekstu i wymagają od dziecka większego skupienia się nad treścią. Poruszają "poważniejsze rzeczy, takie dla 9 latka" jak to określił mój starszy syn ;)

Ale Fenek to nie tylko książeczki ale też kolorowanki, puzzle on line, gra Piotruś, fiszki do nauki języka angielskiego czy karty pracy do wykorzystania w przedszkolu. Całą fenkową ofertę znajdziecie na Fenek.pl

2 komentarze:

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!