[materiał reklamowy]

Książka "Gotowanie dla geeków" wydawnictwa Helion, prezent ze spotkania blogerek w Bochni jest dla mnie mega zaskoczeniem. Wbrew mojemu początkowemu zniechęceniu do przeczytania okazała się nie być poradnikiem :D Ufff, nie lubię poradników, bo z reguły narzucają jakiś schemat myślenia, działania, a ja zawsze z tym jestem pod prąd i zawsze się buntuję przeciw przekazowi ;)

"Gotowanie dla geeków" to też nie książka kucharska, choć kilka przepisów można znaleźć. 

Za to jest zbiorem ciekawostek szeroko związanych z gotowaniem (także z akcesoriami niezbędnymi w kuchni), jednak nie jestem pewna, czy akurat "ciekawostka" to dobre określenie. To bardziej fakty związane z tym, co się dzieje w trakcie gotowania, dlaczego odczuwamy konkretne smaki, jak działają zmysły itp. 

To książka zdecydowanie dla osób ciekawych, dociekliwych, lubiących wiedzieć "dlaczego". Jak ja. Zdaję sobie sprawę, że bywa to męczące np. u lekarza, bo nie wystarczyło mi np. zalecenie żeby witaminę d3 zażywać i podawać dzieciom rano, od razu zapytałam, dlaczego nie mogę wieczorem.

Kiedyś na jakimś blogu z uporem maniaka ktoś do wszystkich dań z ryżem dawał ryż basmati, bez wyjaśnienia dlaczego. W końcu musiałam sama poszperać czy to coś więcej niż tylko kwestia gustu. Jeśli Was to też zaintrygowało to zapraszam - przeczytacie tu.

Jeśli dodatkowo ktoś króluje w kuchni, uwielbia piec i gotować to tym bardziej to propozycja dla niego, także jako idealny prezent.

Szczerze polecam, ja jestem oczarowana

 

 Co myślicie o książce o takiej tematyce?

 

2 komentarze:

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!