Przyznam, że pierwszy raz spotykam się z ziołem o nazwie Ashwaganda, a myślę, że warto wiedzieć o jego istnieniu.

Ashwaganda znana jest również jako Witania Ospała, jest bardzo popularnym ziołem, które istnieje od tysięcy lat. W rzeczywistości jest to jedno z najsilniejszych ziół stosowanych w medycynie ajurwedyjskiej. Jest również znana ze skutecznego leczenia różnych schorzeń, jak również wykazuje zdolność do uspokojenia ciała w okresach wzmożonego stresu.

Ashwaganda – pełna „męskich” korzyści

Wspaniałą rzeczą, jeśli chodzi o to zioło jest to, że zapewnia wiele korzyści zdrowotnych dla mężczyzn. Nawet dzisiaj Ashwagandha jest wciąż badana jako naturalna alternatywa dla dolegliwości, takich jak zaburzenia erekcji i utrata libido.

Ashwagandha wykazała też aktywność antystresową w badaniu eksperymentalnym przeprowadzonym na szczurach. Wszyscy wiemy, jak duży stres może mieć wpływ na problemy związane z lękiem i zdaniem wielu osób, jest to jedna z najciekawszych korzyści, jakie zioło to ma do zaoferowania. Indywidualne radzenie sobie ze stresem i lękiem, świadomość, że istnieje sprawdzona naturalna alternatywa, która może pomóc, jest naprawdę świetna.

To nie wszystko! Ashwagandha poprawia również płodność i zostało to naukowo udowodnione, a w nawiązaniu do wcześniejszej korzyści wystarczy przypomnieć, że stres może mieć naprawdę ogromny wpływ na płodność mężczyzn. Zioło to może również drastycznie pomóc poprawić poziom hormonów. Jest to również jeden z wielu powodów, dla których można je znaleźć w suplementach dla panów na poprawę poziomu testosteronu. Dlatego też, jeśli szukasz skutecznych sposobów poprawy płodności, warto spróbować.

Ashwaganda dla zdrowia i sylwetki

Wielu panów na pewno doceni również to, że Ashwagandha może zwiększyć beztłuszczową masę mięśniową i siłę, a nawet zredukować tkankę tłuszczową. Wykazuje zdolność do znacznej zmiany składu ciała. Efekty budowy mięśni są również poparte kilkoma badaniami, warto się zaznajomić z tematem, jeśli posiadanie idealnej sylwetki to coś, co Cię interesuje. Tym bardziej, jeśli jesteś typem kulturysty i masz ochotę poćwiczyć, zdecydowanie powinieneś spróbować sięgnąć po ten suplement, aby pomóc sobie w osiągnięciu upragnionych efektów.

Warto również wspomnieć, że stosowanie zioła w dawkach do kilku gramów dziennie jest całkowicie bezpieczne. Oprócz efektów budowy mięśni może zmniejszać tkankę tłuszczową. Jednak konieczne są dalsze badania, dlatego oczywiście najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku i bezpieczne podejście do tego zagadnienia.

Tak czy inaczej, Ashwaganda niesie w sobie duży potencjał, by stać się ulubionym suplementem przedstawicieli płci męskiej.

4 komentarze:

  1. Ale niestety ma też skutki uboczne. Nawet krótkotrwałe stosowanie tego zioła może wywołać przebarwienia na skórze lub pogłębić istniejące, jeśli ktoś ma do nich tendencje. Jest to niestety związane z wewnętrznym metabolizmem organizmu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja brałam Ashwagande i faktycznie dobrze działa. Uspokaja a jednocześnie dodaje energii.

    OdpowiedzUsuń
  3. Szukasz dobrego i doświadczonego okulisty z krótkim terminem oczekiwania na wizytę? Jeśli tak, polecam Ci sprawdzić tutaj https://cmp.med.pl/zakres-uslug/badania-laboratoryjne/. Ja zawsze się tu zapisuje i wcale nie czekam długo, a lekarz jest moim zdaniem bardzo dobry.

    OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!