To nie ja ;)
Dbanie o skórę okolic oczu to mój priorytet od wielu lat. Początkowo używałam kremów pod oczy jedynie na noc, a później także i na dzień wybierając te o lżejszej formule. Uwierzcie, regularna pielęgnacja popłaca! Słyszę naprawdę wiele pochwał i słów wręcz podziwu dla bezzmarszczkowych okolic oczu. No dobra, czasami pod wieczór pojawiają się delikatne linie wynikające ze zmęczenia, ale rano nie ma po nich śladu.

Świeża i promienna twarz jest oznaką zdrowia i dobrej kondycji nie tylko fizycznej, co również psychicznej. Nawet, jeśli mają one jednak miejsce, nie zawsze idzie to w parze z takim wyglądem. Bardzo zwodnicze potrafią być worki pod oczami, ale skuteczną pomoc w ich zwalczaniu niosą takie produkty jak Remescar Krem, Verona Vollare czy Dermika Mesotherapist.

Przyczyny cieni i worków pod oczami

Cienie i worki pod oczami sprawiają, że cała twarz, a w ślad za tym także jej właściciel(ka), wydaje się zmęczona czy nawet smutna i niezadowolona. Zamiast gładkości i blasku mamy zapadnięcia i szarość. Dodaje to lat i zmienia całe oblicze.

Często jest to wynikiem takich czynników jak:
 • delikatne naczynia krwionośne
 • przemęczenie – niewyspani
 • brak odpowiedniego nawilżenia skóry
 • palenie papierosów
 • spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu

Zdarza się jednak czasem, że nawet osoba, która dba o odpowiedni wypoczynek i właściwą ilość snu, pije tyle wody ile należy i nie stosuje używek, ma tendencję do pojawiania się cieni pod oczami, albo są one niemalże stałym elementem jej urody. Trudno wtedy zrezygnować z codziennego wykonywania dokładnego makijażu, aby zamaskować ten niepożądany element. Staranny makijaż jest także sposobem, by nie słyszeć co chwilę denerwujących pytań „czy dobrze się czujesz?” albo „znów źle spałaś?”.

Kosmetyki przywracające okolicom oczu odpowiedni wygląd

O ile sporadycznie pojawiające się cienie i worki pod oczami, uzasadnione najczęściej zmęczeniem i niewyspaniem czy gorszym samopoczuciem, nie trzeba się tym za bardzo przejmować i podejmować szczególnych kroków w celu ich wyeliminowania. Wystarczy wtedy dobrze się nawodnić i odpocząć, a już następnego dnia wszystko wraca do normy.
Jeśli jednak taki stan rzeczy wciąż uparcie powraca, zdecydowanie przyda się już sięgnięcie po odpowiednie środki, które sprawią, że on zniknie. Rynek kosmetyczny jest w tym wyzwaniu poważnym sprzymierzeńcem, sprawiającym, że znacznie łatwiej będzie się pozbyć tego, czego nie chce się co chwilę oglądać w lustrze. Posiadają one bardzo dobrze skonstruowany skład, bogaty w naturalne składniki i witaminy. Dzięki nim przywraca się skórze odpowiedni poziom głębokiego nawilżenia, a przy tym są one na tyle łagodne, aby nie obciążać tej szczególnie delikatnej i wrażliwej skóry. Zapewniają one przy tym także właściwy stopień napięcia skóry, co przekłada się na likwidację jej nieestetycznego i kojarzącego się ze starzeniem marszczenia i opadania. Zapewniają też nie tylko wzrost nawilżenia, ale także jego utrzymywania, poprzez zapobieganie nadmiernie szybkiej utraty wody z powierzchni skóry.


Dbacie regularnie o okolice oczu?


8 komentarzy:

 1. Kiedyś miałam duże cienie pod oczami, teraz są mniejsze dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóry

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że nie muszę się z nimi męczyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Staram się regularnie dbać o okolice pod oczami i zauważyłam, że mam mniejsze niż kiedyś cienie pod oczami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja mama ma z nimi problem, pomagają jej kostki lodu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie worków nie ma, ale są zasinienia. Powodem opuchnięć pod oczami mogą też być zaburzenia krążenia lub choroby nerek. Zawsze warto się zbadać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dbam, odpowiednio pielęgnuję..ale braki w śnie swoje robią..Niestety.

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie nie wiadomo skąd i dlaczego się pojawiają worki. Tak jak piszesz, nie ma znaczenia co je, co piję i ile śpię.

  OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!