Sporo osób boryka się z zapominaniem. Pamięć bywa zawodna, ale czasami problem może stać się bardziej nasilony. Często tego typu dolegliwości spotykają osoby zestresowane, przepracowane i te, które dużo się uczą. Jak sobie pomóc? Przede wszystkim ważny jest zdrowy tryb życia. Wyeliminowanie silnego stresu i zapewnienie sobie kilku godzin snu na dobę to priorytet. Nie można też przepracowywać się, bo to skutkuje pogarszaniem samopoczucia oraz wycieńczeniem psychicznym i fizycznym. Bardzo istotny jest także ruch na świeżym powietrzu, ponieważ tlen sprzyja regeneracji komórek nerwowych oraz odpowiada za regenerację organizmu. Nawet zwykły spacer w miejscach oddalonych od miejskiego zgiełku jest dobrodziejstwem dla mózgu. Spacerowanie redukuje zmęczenie, wycisza, mózg lepiej pracuje, bo nie jest narażony na odbieranie wielu bodźców z zewnątrz. Przebywanie na świeżym powietrzu stymuluje płaty czołowe odpowiedzialne za kreatywne myślenie. Lepiej przebiegają też w mózgu takie czynności nerwowe jak osąd, rozumowanie i wola.

Miłorząb japoński - na dobrą koncentrację

Oprócz zdrowego stylu życia liczą się także suplementy diety. Witaminy, minerały oraz różne preparaty z apteki. Za naszą pamięć odpowiadają neurony zlokalizowane w mózgu oraz w całym układzie nerwowym. Ich zadanie polega na przesyłaniu impulsów elektrycznych z jednego układu do drugiego, aby przekazywać informacje. Skąd biorą energię? Oczywiście, że z pożywienia, dlatego trzeba dbać o jakość swoich posiłków. Warto pamiętać, aby jeść regularnie w niezbyt dużych porcjach, 4-5 razy dziennie. Takie nawyki są bardzo dobre, bo sprzyjają regularności dostarczania wartościowych składników odżywczych. Liczą się tutaj, produkty zbożowe, jajka, tłuszcze omega-3, warzywa, mięso i czekolada. Oprócz tego warto nabyć w aptece np. miłorząb japoński, który ma szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej. Przede wszystkim jest źródłem wielu składników odżywczych. Działa przeciwutleniająco, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia. Oprócz tego miłorząb japoński usprawnia pracę mózgu, dlatego jest tak często dodawany do różnych preparatów na pamięć. Stosuje się go także w przypadku zbyt dużego ciśnienia czy przy wysokim poziomie cholesterolu. Generalnie wspomaga on układ nerwowy, wzmacnia pamięć i eliminuje zawroty głowy. Miłorząb japoński to oczywiście tylko jeden z wielu środków wspomagających pamięć, które warto stosować.

Odpowiedni styl życia i suplementacja to doskonała profilaktyka wspomagająca pracę układu nerwowego. Warto o tym pamiętać, aby później nie być niemile zaskoczonym w czasie zwiększonego napięcia fizycznego, jak i psychicznego. 

2 komentarze:

  1. O tym akurat nie miałam pojęcia, ale ja raczej pamięć mam dobrą :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na studiach poznalam wlasnie zalety milorzebu japonskiego ;)

    OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!