Wraz ze zbliżaniem się chłodniejszych pór roku troska o zdrowie powinna być jeszcze większa niż w pozostałej części roku. Wzmocniony układ immunologiczny to silniejsza ochrona przed infekcjami, które często atakują właśnie zimą.


Czym się wspomagać?

Jest wiele cennych wskazówek, które warto wprowadzać w życie, aby wspomagać swój organizm w walce z wirusami. Przede wszystkim trzeba prowadzić zdrowy tryb życia. Odpowiednia ilość snu, zdrowa dieta, unikanie sytuacji stresujących oraz ruch na świeżym powietrzu to klucz do lepszego samopoczucia. Oprócz tego każdy może wypracować swój sposób na wzmocnienie, stosując preparaty z apteki lub sporządzone w domu soki i syropy na bazie naturalnych składników. Przede wszystkim trzeba postawić na bez(cenne) witaminy, C, D i z grupy B, aby wzmocnić siły witalne i układ immunologiczny. Nie można zapominać także o minerałach, takich jak magnez, wapń czy potas.

Acerola - na wzmocnienie organizmu

Oprócz zdrowej diety, ruchu, garści witamin oraz minerałów, pomocne są także suplementy diety. Wśród nich można wymienić kilka najpopularniejszych np. syropy z dzikiej róży, czarnego bzu, brzozy czy z młodych pędów sosny. Bardzo często kupowana jest acerola, która nie tylko wzmacnia odporność, ale działa też dobroczynni na kości, stawy i naczynia krwionośne. Acerola to także wsparcie dla osób nadmiernie się stresujących, ponieważ chroni układ nerwowy i wspiera funkcje psychologiczne. Trzeba wiedzieć, że w owocach tej popularnej już w Polsce rośliny znajduje się mnóstwo witaminy C. Acerola to także bogactwo witaminy A, B oraz minerałów, m.in. magnezu, wapnia, potasu czy żelaza.

Oczywiście o zdrowie trzeba dbać cały rok, ale są takie okresy, że warto wzmóc swoje działania w tym kierunku. Wprowadzenie w życie dobrych nawyków będzie procentować w przyszłości. Lepiej działać profilaktycznie, niż później zmagać się z często powracającymi infekcjami.


2 komentarze:

  1. Odpowiednia, zdrowa dieta to moim zdaniem podstawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak jak napisala powyzej kolezanka u mnie zdrowa dieta i duzo warzyw i owocow pomaga mi utrzymac zdrowie nie zaleznie od pory roku ;)

    OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!