W dzisiejszych czasach większość mężczyzn dba o swój wygląd, niekiedy nawet przesadnie. Wizyty u kosmetyczki, w salonach spa to codzienność. Oczywiście rzeczą coraz powszechniejszą jest dbanie o tężyznę fizyczną, dlatego tak wielu panów biega i korzysta z siłowni. 


Śnieżnobiały uśmiech i modna fryzura

Jeśli tylko pojawi się jakiś nowy trend w przypadku fryzur męskich, to można zauważyć, jak wielu z nich poddaje się aktualnej modzie. Oprócz tego używają odpowiednich dla swoich włosów1szamponów i odżywek, dzięki którym fryzura staje się gęstsza i lśniąca. Tak samo można zauważyć, że wielu panów mimo strachu przed dentystą dba o stan swojego uzębienia, chodząc na cykliczne kontrole. Dobrej jakości pasty do zębów, płyny do płukania, nici dentystyczne to także ich stały zestaw do pielęgnacji jamy ustnej.
W ostatnim czasie nie mogłam nie zauważyć swoistej mody na zapuszczanie brody. Nigdy nie podobała mi się jakoś szczególnie broda, żaden z moich chłopaków jej nie miał, zdaję sobie jednak sprawę, że aby jednak stała się ona wizytówką zadbanego mężczyzny, trzeba o nią codziennie dbać, umiejętnie przycinając i używając odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jak dbać o brodę?

Czy łatwo jest zadbać o brodę? I tak, i nie. Wiele zależy od tego, jaki ma mieć kształt i czy ktoś umie nad nią „zapanować”. Otóż do pielęgnacji młodego zarostu wystarczy jedynie zwykły trymer. Dopiero później trzeba przestawić się na nożyczki i grzebień. Przede wszystkim trzeba umiejętnie wycinać włoski nachodzące na nos i usta, aby broda wyglądała estetycznie. Warto też pamiętać o złotej zasadzie, wedle której nie można wycinać brody na mokro. Włosy mokre są ciężkie i nie można precyzyjnie określić ich długości oraz kształtu po wyschnięciu.

Pielęgnacja brody to nie tylko sposób jej przycinania ale też pielęgnacji kosmetycznej. Dla brodacza nieodzownym kosmetykiem jest wosk do brody, dzięki któremu będzie można uładzić niesforne włoski. Czasami warto też zastopować żel do twarzy z peelingiem, aby usunąć martwy naskórek i pobudzić włosy do wzrostu. Oprócz tego konieczny jest szampon do włosów, najlepiej z odżywką. Broda powinna nie tylko dobrze wzrastać, ale też ładnie się prezentować. Bardzo ważną kwestią w temacie pielęgnacja brody jest dopasowanie zarostu, a później brody do kształtu twarzy i generalnie do typu urody. Nie każdemu wszystko będzie pasowało. Można też zapytać bliską osobę o zdanie oraz zainteresować się kwestią brody, szukając ciekawych artykułów na ten temat.

Reasumując, właściwa pielęgnacja brody to kilka ważnych aspektów. Trzeba ją odżywiać, przycinać, myć, czesać, nawilżać i modelować. W utrzymaniu brody liczy się także cierpliwość i trochę kreatywności. Czasami jeden pomysł może naprawdę wiele zmienić. 


1 komentarz:

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!