Słyszeliście kiedyś o kolcorośli? Dla mnie to totalna nowość, którą jak się okazuje warto poznać i włączyć do swojej diety.
Lecznicze właściwości roślin z rodziny kolcoroślowatych znane są od wieków. Mieszkańcy Ameryki Południowej i Środkowej wykorzystywali korzenie i liście rośliny w leczeniu wielu dolegliwości. Korzenie roślin kolcoroślowatych zyskują coraz większą popularność także w Europie. Jakie niezwykłe właściwości mają te rośliny?
Właściwości roślin z rodziny kolocroślowatych

Smilax aspera, czyli kolcorośl, to rodzina roślin występujących przede wszystkim w Ameryce Południowej i Środkowej, gdzie jest jej największe zróżnicowanie. W medycynie naturalnej wykorzystywane są głównie korzenie, które sprzedaje się w postaci ciętej lub sproszkowanej, a także w postaci kapsułek, ekstraktu czy yerba mate. Sarsaparilla Swanson, Smilax czy Medica Herbs to produkty, które można zacząć stosować, aby korzystać z niezwykłych właściwości rośliny.

A jakie korzyści dla organizmu przyniesie spożywanie smilax aspera?

 • Bogactwo witamin i minerałów: witaminy A, B, C i D, minerały takie jak: siarka, krzem, żelazo, mangan, sód i jod
 • Właściwości moczopędne
 • Działanie przeciwzapalne
 • Ulga w bólach reumatycznych
 • Pomoc w utrzymaniu właściwego poziomu testosteronu
 • Działanie wykrztuśne i przeciwgorączkowe
 • Wspieranie procesu odtruwania organizmu
 • Wspomaganie przyrostu masy mięśniowej

Aby wykorzystać właściwości tej niezwykłej rośliny, można zdecydować się na spożywanie jej w postaci wygodnych kapsułek lub przygotowywanie naparu ze sproszkowanych lub ciętych korzeni.

Kiedy warto włączyć do swojej diety smilax apsera?

Ze względu na szereg właściwości leczniczych korzeni kolcorośli, roślina ta polecana jest przy leczeniu wielu dolegliwości oraz wspomagająco i profilaktycznie. Po suplementy zawierające smilax aspera sięgają sportowcy i kulturyści. Osoby chcące przybrać na wadze także docenią właściwości kolcorośli. Przy leczeniu reumatyzmu, przy bolących stawach oraz w przypadku problemów trawiennych warto sięgnąć po ten naturalny ziołowy lek. Kolcorośl pomoże także przy problemach z nerkami oraz w przypadku zatrzymywania wody w organizmie. W krajach Ameryki Południowej kolcorośl wykorzystywana jest także jako silny afrodyzjak oraz lek na potencję.  

3 komentarze:

 1. Pierwszy raz słyszę o tej roślinie kolcorośli :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz o tej roślinie słyszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też pierwsze słysze, w sumie wygląda jak kaktus. Wszystko co zdrowe
  to moje ulubione- zapisze nazwe tej roślinki

  OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!