W temat hemeroidów zaczęłam wczytywać się będąc w ciąży, ponieważ obiło mi się o uszy, że "lubią" się w jej trakcie lub przy porodzie pojawiać. Na szczęście ominął mnie wtedy problem, jednak jakiś czas temu trafiłam do chirurga z podejrzeniem hemoroidów. Znowu mi się udało, to nie one były powodem dyskomfortu, który odczuwałam a ... za częste gorące kąpiele z dodatkiem soli (gdy je ograniczyłam - minęło).

Ból w okolicy odbytu, uczucie swędzenia, a nawet krwawienie, to objawy choroby hemoroidalnej, która potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Wczesne rozpoznanie schorzenia pozwoli na szybkie leczenie. Wiedząc co na hemoroidy, można szybko zahamować rozwój dolegliwości i pozbyć się bolącego i nieprzyjemnego problemu. Hemoroidy – przyczyny i objawy i choroby hemoroidalnej

Choroba hemoroidalna może pojawić się u osób w różnym wieku. Jej przyczyny nie do końca są jasne, jednak uważa się, że choroba może być związana z siedzącym trybem życia, brakiem aktywności fizycznej, problemami ze strony układu pokarmowego, otyłością lub dietą ubogą w błonnik. Wiele osób nie wiedząc co na hemoroidy, bagatelizuje problem i zgłasza się do lekarza dopiero w momencie, gdy choroba jest już dość mocno rozwinięta. Hemoroidy, zwane guzkami krwawniczymi, to naczynka znajdujące się w okolicy odbytu. Objawy są różne, w zależności od tego czy guzki pojawiają się wewnątrz czy na zewnątrz odbytu. Do objawów choroby hemoroidalnej zalicza się pojawiające się w okolicy odbytu:

- nasilające i nawracające bóle
- obrzęk
- krwawienie
- swędzenie i pieczenie

Co na hemoroidy pomoże w walce z guzkami wewnętrznymi, a co z zewnętrznymi? Zasadniczo nie ma znaczenia miejsce, gdzie pojawiły się guzki. Leczenie bowiem przebiega podobnie w obu przypadkach.

Co na hemoroidy, czyli jak walczyć z piekącym problemem?

W przypadku nawracającego bólu oraz krwawienia pojawiającego się w okolicy odbytu, należy skonsultować się z lekarzem. Wiedząc co na hemoroidy pomoże w walce z bolącymi guzkami, można będzie zapobiec rozwojowi choroby i pozbyć się jej dotychczasowych objawów. W przypadku nawracającej choroby warto wzbogacić swoją dietę w błonnik, który można dostarczać organizmowi w posiłkach lub w postaci suplementów diety. Należy też zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Co na hemoroidy może jeszcze pomóc? Niesteroidowe leki przeciwzapalne uśmierzą ból. Maść na hemoroidy działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo oraz przeciwświądowo. W początkowej fazie choroby powinny pomóc maści na hemoroidy dostępne bez recepty. Jeśli objawy nie ustąpią po kilku dniach, to konieczna będzie wizyta u lekarza. Nieleczona choroba hemoroidalna może zakończyć się zabiegiem ambulatoryjnym.


1 komentarz:

  1. Na szczęście nigdy ani ja, ani moi bliscy nie mieli tego problemu.

    OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!