Wyposażenie pracowni diagnostycznej, kliniki czy gabinetu stomatologicznego jest kosztowne, jednak miejsca, w których przyjmowani są pacjenci, powinny być wyposażone w sprzęt medyczny najlepszej jakości. Być może dotyczy lub będzie was dotyczył ten problem, więc poniżej garść cennych i przydatnych informacji.
Gdzie szukać mebli, sprzętu i akcesoriów medycznych? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Sprzęt medyczny – rodzaje

W zależności od profilu działalności kliniki czy gabinetu, wybiera się odpowiednie akcesoria, meble i sprzęt, który przez lata będzie służył do pracy z pacjentami. Sprzęt medyczny, dostępny w specjalistycznych sklepach można podzielić na kilka kategorii.

- Sprzęt medyczny podzielony na kategorie według specjalizacji gabinetu np. okulistyka, chirurgia, kardiologia, laboratorium, ortopedia, radiologia itd.
- Sprzęt weterynaryjny np. aparaty do znieczulania, lampy weterynaryjne operacyjne i zabiegowe, stoły weterynaryjne, aparaty do wykonywania RTG.
- Meble medyczne np. asystory, stoliki medyczno-narzędziowe, kozetki, materace, parawany, foteliki i taborety lekarskie.
- Sprzęt stomatologiczny np. asystory stomatologiczne, fotele, kompresory i lampy stomatologiczne.

Specjalistyczne meble i sprzęt medyczny to podstawa dobrze wyposażonego gabinetu. Oprócz tego, w zależności od specjalizacji, należy jeszcze zaopatrzyć się w akcesoria medyczne oraz sprzęt do sterylizacji akcesoriów wielorazowego użytku.

Jak wybrać sprzęt medyczny?

Każda specjalizacja ma swoje specyficzne wymagania. Inny sprzęt medyczny sprawdzi się w przypadku gabinetu stomatologicznego, a inny przyda się w gabinecie rehabilitacji. Sklepy dzielą swój asortyment na kategorie, dzięki czemu łatwiej znaleźć potrzebne przedmioty. Przykładowo wybierając meble można od razu skierować się do konkretnej kategorii: asystory anestezjologiczne, asystory medyczne czy asystory stomatologiczne. Sprzęt medyczny musi spełniać określone wymagania. Ze względu na to, że zakup tego typu produktów często wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, wiele osób decyduje się na zakup sprzętu używanego. Należy też pamiętać, aby wybierać sprzęt zgodny z obowiązującymi normami. Zapewni to wsparcie diagnostyki i całego procesu leczenia, gwarantując bezpieczeństwo pacjentów. 


2 komentarze:

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!