Nowoczesny sprzęt medyczny zachwyca młodych… i budzi zwątpienie wśród starszych użytkowników. Inwestując w podręczną aparaturę dla najbliższych powinniśmy kierować się przede wszystkim ich komfortem i bezpieczeństwem. Jaki aparat do mierzenia ciśnienia najlepiej wybrać dla dziadków? 


Rodzaje dostępnych urządzeń


Choć na rynku dostępnych jest obecnie wiele urządzeń służących do wykonywania pomiaru ciśnienia tętniczego, nie wszystkie są równie chętnie samodzielnie wykorzystywane przez pacjentów w warunkach domowych. Tradycyjny, rtęciowy aparat do mierzenia ciśnienia jest niezwykle precyzyjnym narzędziem, jednak wymaga od osoby interpretującej wynik doskonałego słuchu – dlatego najczęściej spotkamy go w gabinetach lekarskich. Podobne trudności mogą napotkać osoby posługujące się ciśnieniomierzem sprężynowym, mechanicznym. Jest to najtańsze urządzenie dostępne w sprzedaży, jednak również charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiaru. W dzisiejszych czasach większość użytkowników najchętniej sięga po elektroniczny aparat do mierzenia ciśnienia – naramienny lub nadgarstkowy. Podczas gdy ten pierwszy model charakteryzuje się znacznie wyższą dokładnością, drugi może nam posłużyć jedynie do odczytania wartości orientacyjnej. Warto mieć to na uwadze przy wyborze aparatu.

Idealny aparat do mierzenia ciśnienia dla babci i dziadka

Urządzenie przeznaczone dla seniora, zwłaszcza gdy będzie przez niego obsługiwane samodzielnie, powinno być przede wszystkim bezproblemowe oraz w pełni intuicyjne. Właśnie dlatego najczęściej wybieranym ciśnieniomierzem dla babci lub dziadka jest model elektroniczny – zautomatyzowany, o możliwie jak najprostszej budowie, bez dodatkowych funkcji i przycisków, które mogłyby okazać się zbyt skomplikowane w obsłudze. Musimy jednocześnie upewnić się, że nie wybieramy urządzenia jedynie pod kątem ceny, ale kierujemy się przede wszystkim tym, by aparat to mierzenia ciśnienia dobrze pełnił swoją rolę, charakteryzując się wysoką precyzją pomiaru i bezawaryjnością. Wybierając sprzęt dla najbliższych, warto zapoznać się z opiniami użytkowników, którzy mieli już okazję dobrze go przetestować. Dodatkową kwestią wartą zapamiętania jest upewnienie się, czy wybrany aparat posiada walidację, czyli zaświadczenie o tym, że został on odpowiednio przetestowany w warunkach klinicznych i może być całkiem bezpiecznie użytkowany przez osoby starsze. Kierując się tymi zasadami, z pewnością wybierzemy dla naszych najbliższych skutecznie działający aparat, który posłuży im przez długie lata.

3 komentarze:

 1. tego nie znam, ale warto mieć takie w domu, bo nigdy nic nie wiadomo. Ja miałam skoki cisnienia...

  Zapraszam do mnie
  www.natalia-i-jej-świat.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Aparat do mierzenia ciśnienia był w moim domu odkąd tylko pamiętam, jest niezbędny według mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj chyba musze pomyslec nad takim urzadzeniem dla mojego taty :)

  OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!