Nie tylko ćwiczenia na siłowni, zajęcia fitness, basen czy rower są wyrazem naszej aktywności. Chodzenie - coś, co każdy z nas robi każdego dnia jest równie efektywne i zapewnia nam solidną dawkę codziennego ruchu. Włącz w swój dzień więcej chodzenia i przyłącz się do akcji Rexona - Wyzwanie 5000 kroków!


Może to być np. zamiana samochodu na spacer, gdy tylko nadarzy się ku temu możliwość, podejść jeden przystanek dalej lub wysiąść jeden wcześniej, jeśli drogę do i z pracy spędzamy w autobusie, a po obiedzie w wolny dzień zamiast rozłożyć się na kanapie wybrać się na spacer. Z reguły do pracy jeżdżę samochodem, mimo, że nie mam zbyt daleko. Nie mam za bardzo innej możliwości, bo odwożę młodszego syna do przedszkola, które nie jest mi "pod drodze". Ale kiedy tylko zdarza się, że nie jedzie ze mną to auto stoi pod blokiem, a ja te prawie 2 km idę szybkim marszem. Wcześniej to była moja poranna codzienność, która pozwalała mi się rozbudzić (szczególnie w zimie) przed rozpoczęciem pracy.

Codzienną realizację wyzwania ułatwia specjalna aplikacja mobilna, którą można pobrać na telefon. Umożliwia ona m.in. śledzenie na bieżąco liczby zrobionych kroków i spalonych kalorii i co najważniejsze nie pozwoli nam zapomnieć o kolejnych 5000 kroków.

A kiedy już podejmiemy wyzwanie, konieczna jest skuteczna ochrona przed poceniem się i odświeżenie ciała po całym "przechodzonym dniu". Antyperspiranty Rexona i żele o orzeźwiających zapachach (Aloe Fresh to mój letni ulubieniec) będą dobrym wyborem.
 

Dużo chodzicie? Podejmiecie wyzwanie Rexona?


7 komentarzy:

 1. Super akcja, ja sama wszędzie chodzę pieszo, biegam, także ciągle jestem w ruchu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. zainstalowałam sobie tą aplikacje, mobilizuje mnie do większego ruchu. lubię kosmetyki rexona

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja juz od dawna robie sobie takie wyzwania, fajnie ze Rexona o tym tez pomyslala :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja to robię bo tak wychodzi dzień haha :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Od dawna staram się trzymać tego postanowienia

  OdpowiedzUsuń

Nie proś o wzajemne obserwowanie - zaglądam na blogi osób komentujących :)

UWAGA! Usuwam komentarze z podlinkowanymi słowami kluczowymi!